Sundsvall hemma: Fritt inträde på Södra stå för alla Kärnan-medlemmar!

Stödet mot IFK Norrköping i söndags var ett de bättre som levererats för i år. Vi var många som visade att vi står upp för vår förening i alla väder och det märktes att stödet lyfte spelarna. Mot Sundsvall på onsdag ska vi toppa vår prestation och bärga de tre poängen. Därför bjuder nu Supporterklubben Kärnan i samarbete med HIF våra medlemmar på fritt inträde till Södra stå! Tillsammans ska vi fylla Södra och vända trenden med den röststyrka och inlevelse som är så karakteristisk för oss HIF-supportrar.Du bokar dina biljetter via denna LÄNKEN. Vid entrén visar du sedan upp biljetterna tillsammans med ditt Kärnan-medlemskap. Är du inte redan medlem i Kärnan? Då löser du det HÄR. Ifall du fixar ditt medlemskap nu visar du upp kvittensen för att du betalt medlemskap i Kärnan 2016 istället för ditt medlemskort. Medlemskapet kostar förövrigt bara 100 kronor.Förutsättningarna blir inte enklare. Allt som krävs är din närvaro. Vi ses på Olympia!