Årets viktigaste hundring

Trots att det nya året bara är några dagar gammalt har arbetet inför säsongen 2014 satt igång. Ett högprioriterat område är att få ett högt medlemsantal i Kärnan. Under 2013 nådde vi 1129 medlemmar, nytt rekord i föreningens historia. Tack vare det stora medlemsantalet kunde vi under året arrangera resor till väldigt förmånliga priser, ta fram souvenirer och mycket, mycket annat. En stark medlemsbas är en förutsättning för att vår verksamhet ska fungera. Ju fler medlemmar vi är, desto fler och bättre erbjudanden kan vi ge våra medlemmar.Förra året drev vi kampanjen #1000röster med stor framgång. Vi fick många nya medlemmar och vår förhoppning är att alla medlemmar från förra året även ska bli medlemmar i år - och fler därtill. Vi hoppas att du som medlem känner att du får ut mycket av den hundralapp som du investerar i ditt medlemskap.Vår ambition är att det ska vara årets viktigaste hundring.Ambitionen var att skicka ut inbetalningskort till alla medlemmar, så att dessa kunde förnya sitt medlemskap. Detta visade sig bli en allt för stor kostnad för oss, pengar som vi hellre lägger på vår verksamhet. Vi hoppas att du som medlem har förståelse för detta och tycker att vi erbjuder tillräckligt många enkla alternativ för att du ska kunna lösa ditt medlemskap snabbt och enkelt utan inbetalningskort.Här kan du bli medlem online, betala antingen med kort eller via din internetbank. Du kan också bli medlem hos vår samarbetspartner, tillika stans bästa klädbutik, Sweet & Tender.Nu siktar vi på att slå förra årets medlemsrekord. Vi lovar att jobba stenhårt för att ni även i år ska tycka att medlemskapet är värt 8 kronor och 30 öre i månaden. Om du tidigt löser ditt medlemskap underlättar du vårt arbete enormt och bidrar till att fler vill bli medlemmar.Dessutom kan vi redan nu lova att den som blir medlem tidigt kan se fram emot ett trevligt erbjudande i samband med bortapremiären mot Norrköping 6 april.#ÅretsViktigasteHundring